Az ANANDA fajta figyelemre méltó újdonságát jól jelzi, hogy fajtajelöltként a NÉBIH szója fajtakísérleti rendszerét a korai (0) éréscsoportban kimagasló eredménnyel zárta. A lezárult vizsgálatok eredőjeként 2017 tavaszán a standard fajtákhoz mért szemtermés eredménye rel.% 115,9 amely vitathatatlanul a Nemzeti Fajtalistára történő előterjesztést és bejegyzést lehetővé tette.
A fajta eredményeit meghatározó agronómiai tulajdonságok alapján tehát kijelenthető, hogy egy olyan új fajta született az ANANDA esetében, amely a korai fajták érésidejével rendelkezik ugyan, de a középérésűek kimagasló termőképességét hordozza magában. Ezzel az ország valamennyi termőtáján biztonsággal termeszthető fajtaként számíthatunk teljesítményére.
Az elmúlt tenyészidőszakban végzett termékfejlesztési- és üzemi kísérleteink eredményei, továbbá országos viszonylatban is számos helyszínről begyűjtött megfigyeléseink is alátámasztják, hogy a fajta sikerességének záloga a jellemzően ütemes fejlődési dinamikának és az egészséges- gyorsan záródó növényeknek köszönhető.
A kimagasló termőképességben, az ANANDA generatív habitusának, a fajta kiváló állóképességének, a pergéstől és betakarítási veszteségektől mentesen kezelhető állománynak meghatározó szerepe van. Az ANANDA állományát közepesen magas (95-105 cm) rövid szárközű, mérsékelt elágazási hajlamú un. féldeterminált fejlődési típusú, lila virágokkal később pedig hüvelyekkel gazdagon berakódott növények jellemzik. Levélzete haragoszöld- és egészséges, a tenyészidő végeztével egyenletesen leszáradó. Ezzel biztosítva az átlagosan 165-195 grammos ezerszem tömegű, világos barna köldökű szemek zavartalan kitelítődését és a takarmányozási szempontból meghatározó beltartalom mutatóinak kedvező alakulását.
Termesztését a növények jó kompenzációs habitusából adódóan a dupla gabona (25,0 cm), cukorrépa (45,0-50,0 cm) és akár kukorica (75,0 cm) sortávon 55-60 mag/m2 megvalósított vetésekben javasoljuk.